Newcastle United Srbija

Forum za sve fanove Newcastle United-a sa Balkana

PrijemPrijem  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Newcastle off market!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
tinno

Broj poruka : 193
Godina : 38
Datum upisa : 29.03.2008

PočaljiNaslov: Newcastle off market!   Ned 28 Dec 2008 - 10:14

Sada je i službeno, NUFC više nije na prodaju i Ashley se vraća na SJP. Možda se nekome neće to svidjeti ali po meni to je dobra vijest, ako sudimo po onome što se desilo City-jy ili West Ham-u. Svi ti strani ulagači su samo profit, nema veze sa nogometom. Sad nam treba malo mira i nešto keša za januar pa da krenemo onako kako znamo i zaslužujemo, u svakoj utakmici po pobjedu a ne po bod.

http://www.nufc.premiumtv.co.uk/page/NewsDetail/0,,10278~1501450,00.html
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Dinko

Broj poruka : 1540
Godina : 32
Datum upisa : 30.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Ned 28 Dec 2008 - 10:51

Naravno da je dobro da sad ne prolazimo kroz neke komplikovane procese promjene vlasnika i cijele strukture ali ako on Mike bude kreten kao i do sada onda cemo uskoro opet biti u kurcu. Znam da nije sve u novcu ali treba da iskesira bas u jednom ljetnom prelaznom roku 50-70 miliona i da se fino slozi ta ekipa za nesto oziljnije od borbe za ostanak.
Nazad na vrh Ići dole
northern rock

Broj poruka : 262
Datum upisa : 27.09.2008

PočaljiNaslov: Promene   Ned 28 Dec 2008 - 11:07

Borba za opstanak ako ostane po starom.
Nazad na vrh Ići dole
Philips

Broj poruka : 385
Datum upisa : 04.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Ned 28 Dec 2008 - 12:51

Koliko smo mi navijači dvolični.
Cijelu prošlu sezonu nam je Ashley bio odličan, legenda, jedini vlasnik koji dolazi na baš sve utakmice i sve je to funkcioniralo odlilčno. Onda Keegan odjednom odlazi iz kluba jer se navodno Ashley mješao u njegov posao i onda Navijači Newcastlea zaljubljeni u Keegana njemu sve vjeruju, a Ashleya da mogu objesili bi ga. Jedan od glavnih razloga što je otišao je bila prodaja Milnera i dovođenje Gonzeleza na posudbu, to su razlozi prema Keeganovoj teoriji. Vjerujem da to nije jedini razlog zašto je Keegan napustio klub nego nešto drugo, a onda navijači se automstaki poveli za Keeganom i Keegan je u pravu, a Ashley kriv. Sada kada su vidjeli kako Arapi koji su kupili Man City samo gledaju profit, sada je Ashley odjednom opet preko noči postao odličan. E sad, da trener naših krajem ljeta nije bio Keegan nego bilo koji drugi trener do sada bi sve funkcioniralo, a Ashley bi i dalje imao status kao i prošle sezone. Po mome subjektivnom mišljenju sigurno znate koga krivim za ovu situaciju.
Nazad na vrh Ići dole
RIOT

Broj poruka : 4302
Godina : 31
Datum upisa : 12.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Ned 28 Dec 2008 - 16:10

Kome je to Ashely bio odlican?
Nije mi jasno...

Covek je idiot i treba da se tornja iz kluba.
Nazad na vrh Ići dole
moody

Broj poruka : 1404
Godina : 26
Datum upisa : 06.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Ned 28 Dec 2008 - 16:18

jebem ashleja jos uvijek,
koliko nam je najvise dao za transfere 15 miliona??
heeeeeeeeeeeej mi smo njukastl, mi smo engleska premier liga,
i gdje to ima da se igraci kupuju i prodaju bez konsultacije sa menagerom, poput nekih lopova u 5 do 12.

A Keegan-u jel treba zaboravit 96 97 ili koju vec godinu?
i proslu sezonu kad nas je preuzeo u kaosu, i izvuko opstanak, 1-1 na old trafordu ove sezone, i ko normalan promjeni pedeset menagera u dvije tri godine

PS: uvjek smo za ashleya govorili debelo govno
Nazad na vrh Ići dole
Srki

Broj poruka : 8642
Godina : 35
Datum upisa : 04.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Ned 28 Dec 2008 - 16:31

Ashley je glip kao djon! I treba da se tera u majcinu, sa svojim glupavim forama. Pa je l' on misli sa tim forama da zajebava 52.000 ljudi koji doaze na stadion i jos koz na koliko drugih koji nemaju tu cast, a isto su tako navijaci!? Kao prodaje klub, da kupi vreme i smiri strasti, pa onda nikom nista!?!? Koga taj debil misli da izmajmunise BRE!?!
Stoka odvratna! Prvo dok je bio Sama Allardyce, Ashley se kunuo se da SA ima njegovu podrsku, da bi ga 2 dana posle toga skartirao. Isto je bilo sa Keeganom! Sada navijace pravi mamlazima!
Oterati stoku, POD HITNO!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Philips

Broj poruka : 385
Datum upisa : 04.08.2008

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Ned 28 Dec 2008 - 17:19

Jeli se Newcastle prodavao nekada na dionice?
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Broj poruka : 6130
Godina : 40
Datum upisa : 03.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Ned 28 Dec 2008 - 19:37

Philips ::
Koliko smo mi navijači dvolični.
Cijelu prošlu sezonu nam je Ashley bio odličan, legenda, jedini vlasnik koji dolazi na baš sve utakmice i sve je to funkcioniralo odlilčno. Onda Keegan odjednom odlazi iz kluba jer se navodno Ashley mješao u njegov posao i onda Navijači Newcastlea zaljubljeni u Keegana njemu sve vjeruju, a Ashleya da mogu objesili bi ga. Jedan od glavnih razloga što je otišao je bila prodaja Milnera i dovođenje Gonzeleza na posudbu, to su razlozi prema Keeganovoj teoriji. Vjerujem da to nije jedini razlog zašto je Keegan napustio klub nego nešto drugo, a onda navijači se automstaki poveli za Keeganom i Keegan je u pravu, a Ashley kriv. Sada kada su vidjeli kako Arapi koji su kupili Man City samo gledaju profit, sada je Ashley odjednom opet preko noči postao odličan. E sad, da trener naših krajem ljeta nije bio Keegan nego bilo koji drugi trener do sada bi sve funkcioniralo, a Ashley bi i dalje imao status kao i prošle sezone. Po mome subjektivnom mišljenju sigurno znate koga krivim za ovu situaciju.

Čekaj, malo si pobrkao lončiće.

Prošle sezone je Ashley bio dobar jer je stabilizovao finansijsko stanje kluba ali dao je nešto novca i za pojačanja(iako su ta pojačanja totalni promašaji).Ok, smenjen je Allardyce u januaru(iako smatram da je i to bila greška), doveden je Keegan, imali smo još oko 15. dana u januarskom prelaznom roku da dovedemo neke igrače, medjutim, Ashley je zavrnuo slavinu i doveli smo samo onog Diatta-u.

Pred početak ove sezone, ja sam zaista očekivao da će Ashley dati pare na pojačanja, medjutim, opet je zavrnuo slavinu dok se Keegan snalazio nekako...prodavši nekoliko igrača.Da, Keegan je želeo da proda Milner-a, ali i da dovede Sweinstager -a iz Bayern-a ali ovaj nije hteo da dodje.Doveden je Coloccini i još par igrača za koje nikada nisam čuo(Xisco, Gonzalez, Jonas, Bassong), a prodat je Milner.Keegan je popizdeo što mu se Wise, Jimenez kao i gazda Ashley mešaju u posao što se tiče transfera.Sećate se kako je Newcastle posle poraza od Arsenal-a 3-0 izdao saopštenje kakoje Keegan još uvek manager crno-belih?Zato što je Keegan dao ulimatum Ashley-u u četiri tačke da sredi situaciju inače odlazi:

1. Executive Director of Football , Denis Wise da napusti klub
2. Vice-President , Toni Jimenez , takodje da napusti klub(odgovoran za dovodjenje Xisco-a i Gonzalez-a bez konsultacija sa Keegan-om).
3. Keegan da ima totalnu kontrolu nad transferima , kako u klub tako i iz kluba.
4. Moć i odgovornost oko ugovora za sve igrače.

Ashley to nije prihvatio, i Keegan je otišao.

I šta ja sada da verujem Ashley-u koji je prvo stavio klib u market, pa ga iz istog danas povukao a prethodno je tražio nerealnu cenu za njega?

Trebali da mu verujem da će uložiti pare u klub a štedi na pojačanjima?Pa, neću da mu verujem, verujte mi da nam se loše piše pod Ashley-em.

Uostalom, evo počinje januarski prelazni rok i videćete koliko će para u transfere uložiti Ashley.Verujem ne više od 3-5. miliona funti.

Videćete još nešto....Owen-a će prodati Ashley u januaru...samo da bi zaradio a za njim će otići i Given i N'Zogbia i Geremi i Smith i Cacapa i još mnogi drugi.

Admin-Roby
Admin

Broj poruka : 4523

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Ned 28 Dec 2008 - 19:44

we are screwed...

northern rock

Broj poruka : 262
Datum upisa : 27.09.2008

PočaljiNaslov: Menadžeri   Ned 28 Dec 2008 - 23:02

Stekao sam utisak da je FC Newcastle United postao stecište pohlepnih menadžera koji su igrače kupili po određenoj ceni i žele da ih prodaju po mnogo većoj ceni. Ti igrači su povređeni i zato ih ne zovu u reprezentaciju, ali ih menadžeri guraju u prvi tim crno-belih kako bi statistički pokazali da oni imaju toliko odigranih utakmica. Sa druge strane od povređenog igrača i ne možemo da očekujemo da igra kao da je zdrav pa su nam takvi i rezultati. Onda dođe Liverpool i sa pola snage nam pokaže gde nam je mesto. Crying or Very sad

Ovaj tim crno-belih bi pobedili i naši srednjoškolci koji se amaterski bave fudbalom.

Sreća da crno-beli ne igraju evropske utakmice. Svi bi nam zabili po 3 komada.
Nazad na vrh Ići dole
Southern Comfort

Broj poruka : 54
Datum upisa : 29.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Pon 29 Dec 2008 - 0:19

Najveći problem nije Ashley, već onaj zrikavi patuljak Wise, tačnije njegova suluda ovlašćenja. To je ono što je oteralo Keagana i dovuklo hrpu lažnih pojačanja.

Ovaj jučerašnji postupak Ashleya je, kao i sve drugo što čovek radi, vođeno jedino i isključivo profitom. Uz finansijsku krizu u celom svetu, pad funte i recesiju u UK, nema baš previše slobodnog keša u opticaju, posebno ne za avanturizam. Kapiram da je Newcastle poslednje "fudbalsko mesto" na koje bi neko pametan u ovom trenutku uložio novac. Loša atmosfera u/oko kluba, odsustvo poslovne strategije, glavni igrači pred odlaskom, slabi rezultati i minimalne šanse za učešće u Evropi iduće sezone...
Ashley je očigledno sve uzeo u obzir i shvatio da će IPAK morati da popravi rejting kluba i da sačeka da se ekonomska situacija kopravi, kako bi uspeo da vrati deo uloženog novca.

Realno, nema smisla ljutiti se, čovek je biznismen, ovo ostalo je jeftini i neuverljivi PR.
Nazad na vrh Ići dole
RIOT

Broj poruka : 4302
Godina : 31
Datum upisa : 12.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Pon 29 Dec 2008 - 2:14

Nije te dugo bilo,Southern Comfort Wink
Dobrodosao nazad.
Nazad na vrh Ići dole
tinno

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Pon 29 Dec 2008 - 22:30

Savicu, koliko god tvoji argumenti bili sada na mijestu i teski za pobiti ja jos uvijek mislim da je ostanak Ashley-ja bolja opcija za nas nego da nas je kupio neki wannabe soccer club owner.

Sto se tice Keegana, potpuno je u pravu sto je otisao jer se drzao svojih principa ali mislim da je problem malo dublji. Milsim da je Ashley htio postaviti klub na europske temelje, na nacin na koji je Chelsea usao u Top 4 u EPL, europski sistem, odlicnog trenera i jak tim direktora iza njega koji rade na dovodjenju igraca. Osim u engleskoj, nigdje vise nema menagera, nego ima trenera i sportskih direktora. Pogledajte samo engleske timove kako prolaze u europi, osim ovih top 4 sve ostalo ma koliko imali novaca i koliko god zvijezda u timovima nemogu proci klubove tipa Dinamo, Partizan, Liege ili Levski. A ako pogledamo ko vodi tih top 4, Ferguson, Wenger, Mourinho i Benitez slozit ce te se da nema boljih u svijetu, oni su najbolji strucnjaci i imaju cijelu masineriju iza sebe. Koliko god mi voljeli Keegana, moramo priznati da je on veliki motivator ali i osrednji strateg i strucnjak. Ako na to dodamo da je bio izvan nogometa 3 godine nemogu kriviti Ashley-ja sto mu nije htio dati 100% povjerenja u vodjenju kluba i to u situaciji kad je ovaj ulozio puno novaca a klub je jos uvijek bio u krizi i u dugovima.

S druge strane, Wise i Jimenez su puno jaci i sa puno vise veza i informacije u svijetu danasnjeg nogometa i po meni su napravili odlican posao na polju transfera. Guthrie, Jonas i Bassong su vec nakon nekoliko utakmica pokazali da vrijede puno vise nego novac koji je u njima ulozen a siguran sam da bi i Xisco i Gonzalez to pokazali da im se da prilika. Za male novce smo dobili odlicne igrace na kojima se moze graditi buducnost uz one koje vec imamo. Budimo realni, gdje je Newcastle zadnjih godina, i koje mi novce imamo da bi doveli neko zvucnije pojacanje? Pogledajte samo slucaj Modrica, vec je bio u Newcastlu i trebao je potpisati, i onda se pojavio Tottenham i naravno da je otisao kod njih. Ako nista drugo bar su u Londonu, i to im vec omogucava vise opcija nego nama.

Stvarno mislim da Ashley nije jedan od onih koji su u nogometu usli samo da bi zaradili nesto i prodali dalje. Vjerujem da je usao kao pravi navijac Newcastle-a i da je htio na duge staze napraviti bolji klub. Al nije dovoljno iskusan i spretan u tom svijetu da bi nas mogao odvesti prema vrhu. Bar ne jos. Jebiga i ja sam najveci navijac Newcastle-a ali se moram pomiriti s time da ce trebati puno vremena i puno srece da bi se vratili gdje smo nekad bili, posebno danas u vrijeme krize i kad su se ovi na vrhu toliko odvojili i postoje tolike razlike u budzetima da mozemo samo sanjati o velikim i zvucnim pojacanjima. Zao mi je sto Keegan nije mogao raditi pod tim uvijetima, al vise bih volio da imamo dobrog strucnjaka koji ce raditi sa onim sto ima nekoliko godina, nego da svako malo dolaze novi treneri i svako od njih proda 10 i kupi 8 igraca jer tako necemo nikad dobiti kontinuitet i kvalitetnu okosnicu ekipe. A na ovo sve bih jos dodao da ove godine najvise su me razocarali bas nasi najiskusniji igraci, a ne novi i mladi. Najvise golova i najvise penala smo dobili zbog suludih startova i dodavanja Butt-a. Viduka, Duff, Martins, Cacapa...svi skupa nemaju po 3 utakmica u kontinuitetu, samo ozljede.

Nije nama problem u treneru, ili u vlasniku ili u direktoru, nego bas u tom kontinuitetu.Pogledajte obranu, nije bilo 3 utakmice a da je ista linija odigrala zajedno. Normalno da ce biti gresaka i kikseva. Veza? Do kada cemo igrati onaj stari jebeni engleski dosadni i toliko lako za procitati sustav????? Dvoje po bokovima koji bi kao trebali centrirati i dva vezna koji pojma nemaju sto se tice modernog nogometa, t.j ili neznaju ili nesmiju previse. Butt i Guthrie nam drze vezu, oni bi trebali biti kreativci? Pa nasi najbolji kreativci su bekovi. Beye i N'Zogbia. I onda se cudimo kako nam organizirani timovi koji igraju moderni nogomet zabijaju po 3 4 5 6 golova. Nema vise romanticnog nogometa, umro je kad je Sir Bobby otisao, kad je Roman dosao. Niti Wenger vise nemoze uspjeti sa svojim idejama a tek Keegan ili Joe Kinear. Nije vise pitanje zelja nego pitanje opstanka. Prije bih mozda i pristao na to, al danas vise necu, da igramo lijepi nogomet za oko al da na racun toga dobijamo svaku 4 utakmicu a svaku 3 primamo po 3 gola kad nas procitaju ili kad nas pocnu tuci divljacke ekipa tipa Wigan, Bolton ili Stoke.

I da zavrsim kako sam i poceo. Ja sam prije za ostanak Ashley-ja uz polagani ali sigurni razvoj uz kontinuitet i stabilnost nego da nas kupi neki ludjak i igra se sa nama dok mu je zabavno pa nas ili unisti ili proslijedi dalje nekom drugom ludjaku.
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Broj poruka : 6130
Godina : 40

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Sre 31 Dec 2008 - 11:27

Bravo tinno za post...slažem se sa većinom stvari, slažem se ja i da bi možda Ashley-u trebalo pružiti i drugu šasnu.Možda je uvideo greške koje je napravio, ali moji izvori iz Newcastle-a mi govore da on čeka da se stabilizuje ova svetska finansijska kriza i da onda ponovo pokuša da proda klub.

Trenutno se bojim ovog januarskog prelaznog roku, jer mislim da će otići Owen, N'Zogbia i Given.

Mislim da Ashley nije hteo da stabilizuje klub na način kakav je to uradio Chelsea, već na Arsenal-ov način, sa dovodjenjem mladih igrača sa svih krajeva sveta.

tinno

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Sre 31 Dec 2008 - 18:06

Siguran sam da je glavni razlog to sto nemoze trenutno povoljno prodati klub, i zato bih volio da se ta situacija mozda okrene u nasu korist. I sto nam drugo ostaje osim da budemo optimisti i nadati se progresu, jer bojim se reci da od ovog nemoze biti gore. Jer moze uvijek.

A sto se tice odlazaka, najsretniji bi bio da do kraja godine uspijemo se rijesiti Viduke, Ameobija, Butt-a a dovedemo bar jos 2 3 igraca koji bi se odmah uklopili u tim. Al cak i da ovo troje koje si naveo odu nece biti kraj svijeta. Mada se ja potajno nadam da ce i Given i Owen zavrsiti svoje karijere u Newcastle-u. N'Zogbija vec 3 godine nikako da pokaze u cijelosti potencijal koji znamo da ima, a vec su se promjenila 3 4 trenera pa zato mislim da i ode, necemo previse izgubiti jer nismo puno ni vidjeli. Vise me boli odlazak Milnera nego potencijalno njegov.
Nazad na vrh Ići dole
moody

Broj poruka : 1404
Datum upisa : 06.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Čet 1 Jan 2009 - 12:31

tinno svaka cast, (ne) povlacim sto sam rekao za ashleya, osim onog da i dalje ostaje debelo govno, lijepo mu to stoji, mogao je razgovarati sa keeganom, i keegan bi volio evropski njukastl i njemu je srce crno bijelo, doveli su par dobrih pojacanja taj wise i pomocnik mu, ali nije ovo bosanski nogometni savez da niko nikog nista ne pita.
Ne treba narusavati dobre odnose mogli su reci keeganu dovest cemo tog i tog imamo malo para nemozemo kupiti robinha imas li ti kakav predlog a ne zadnji dan prelaznog roka prodaj milnera, i sutra se pojave odjednom xisco i gonzales na treningu i igraj

Kakav je to kolektiv i suradnja, keegan je imao na umu cetri igraca, oni ga nisu ni pitali koja su to cetri igraca a kamoli da dovedu barem jednog najjeftinijeg da mu udovolje, ili razgovarat i reci ovi su bolji. Ne moze to samo dovedi nije on samo trener.
Tako gubi autoritet kod ostalih, kad se ne pita ni o cemu.

Nije to Big Sam pa koga jebe, nema rezultate pa koga sta pita, keegan je nesto uradio, malo mu udovoljis, namazes ga, pricas sa njim, a ne odjednom bez ikakve najave eto prodali smo milnera ( jedan od najvecih nada engleske ) 5 do 12.
I evo ti ova dva smeca, nikad cuo za njih i to na posudbu, nemogu igrat u deportivu a da igraju u njukastl.

Samo cu reci "Heeeeeeej mi smo Newcastle"
Nazad na vrh Ići dole
Srki

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Čet 1 Jan 2009 - 15:21

@Tinno
Im dobrog dela pogodjenih stvari u tvom postu, vezano za situaciju u klubu i vlasnika. Izmedju ostalog pomenuo si i nestabilnost i Keeganove menadzerske sposobnosti. Tacno-klub nestabilan., Keegan kegenda, ali po znanju daleko od ozbiljnih menadzera, po meni (znam da je nepopulkarno ovo sto cu napisati, ali jbga) je cak manji znalac od Big Sa-a, koga je zamenio na klupi. vi obozavamo Keegana, ali cinjenice su takve.
Ali sada imam jedno pitanje za tebe, posto si pomenuo kako Ashley nije najkrivlji i kako nije ni trebao Keeganu da da 100% podrske i tako dlaje... A ko je doveo up[ravo tog i takvog Keegana, ko je sutnuo Sama posle samo 8 meseci, ko je kriv za turbulencije u klubu, protesta navijaca, akcije tipa hocu-necu da prodam klub!???!? Da nisam mozda ja!?
kriv je upravo taj covek za koga pricas da nije, a ja tvrdim da jeste, zlo! Mislim, uvek moze hore i losije da te snadje, ali Ashley je prilicno lose resenje!
Dok je bio Fat Fredy bar su dovodjena neka zvucna pojacanja, iako si i tada imao Manchester, Arsenal... Doveo je Owena, Martinsa, Shearera svojevremeno...
Ashley se iznenadio, kada je usao u fudbal, kako je to skupo! Pa sta je mislio... Nemam razumevanja za debelog smrada.
Tako da za mene i dalje vazi parola ASHLEY OUT!
P.S.
Sezona je iovako propala, takoda bolje da ga oteramo sada, pa da novu (koliko puta je ovo izgovoreno...) sezonu docekamo u kakvmom-ytakvom redu, a ne da nas debeli zavlaci9 i zajebava!
Nazad na vrh Ići dole
tinno

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Čet 1 Jan 2009 - 18:52

Nisam ja u nijednom trenutku stao na strani Ashley-ja niti branio njegove poteze ili branio njega kao dobrog vlasnika kluba. Kad je dosao trebao mu je nekakav potez da bi pridobio ljude i ucinio je to sa Keeganom. Ajd recite ko od vas nije bio sretan kad je otisao Big Sam? Kasnije je doslo vrijeme da postavi svoje planove i Keegan se nije uklapao u njima pa je zato morao otici.

Lako je braniti Keegana, otisao je kao veliki covjek, nije dozvolio da mu se iko mjesa u poslovima, bio je principijelan do kraja. Ali svaka prica ima dvije strane. Jel se sjecate koji su bili Keeganovi planovi? On je htio potrositi milijardu dolara na pojacanja, pricao je o Henry-ju i drugim mega zvijedzama. Prvo niko od njih ne bi dosao kod nas u toj situaciji. Nisu ni Modric ni Felaini, a tek Henry. Druga i bitnija stvar, Newcastle nije ni tada a ni sada nema ogromne novce za bacati. Svi su stisli remen, ni MUTD ni Chelsea vise ne bacaju toliko novaca. I mislim da je strategija koju je HTIO postaviti Ashley pravilna. To sto je neiskusan u odnosima sa javnoscu, uopce u tom svijetu nogometa, to je pravi i glavni razlog sto se sam toliko usrao.

Ne mislim uopce da je Ashley za nas dobro rjesenje i da je on dobar vlasnik kluba, daleko od toga. Ali mozda je nesto naucio od svega. Pa sve i da nije, i da samo ceka povoljniji trenutak za prodaju, mislim da bi nam ta kakva-takva stabilnost i mir donjeli samo dobro a nikako zlo. Nigerisjki biznismeni koji zele ostati anonimni? Tajlandjani, Arapi, Uzbekistanci....mislite da bi nam oni donjeli uspjehe? Il bi mozda oni voljeli nas klub i bili uz njega u dobro i zlo?
Nazad na vrh Ići dole
Srki

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Pet 2 Jan 2009 - 13:32

Meni Ashley deluje kao covek bez ikakve strategije! Zato bih ga i najurio!
A sto se tice Big Sama, nisam bas bio preterano srecan kada su ga najurili. Mislim da on zna posao. Videcemo sta ce uraditi sa B'burnom.
Henry i tako te price Keegan nije ni mogao da proca da mu Ashley nije klimao glavom, pa kada je skontao da je jako skupo zezanje e onda je odlucio da rastura ekipu...
Nije nista reseno sa Owenom, uskoro dolaziomo u takvu situaciju sa Martinsom, onaj N'Zogbia samo laje kako hoce da ide... Pa gde je tu gazda, da razresi stvari?!?

Ashley OUT!
Nazad na vrh Ići dole
NUFC CRO

Broj poruka : 532
Godina : 46
Datum upisa : 09.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   Sre 7 Jan 2009 - 15:17

Nema potrebe da se dalje raspravljate jer obojica ste u pravu,i oko većine stvari se slažete,a složit će se i svi ostali.
Ashley nije najbolje rješenje,ali nije ni trenutak da ode!Ne bih htio da se kluba dočepa neki pustolov za male pare,a nisam baš ni ubijeđen u Ashleyevu viziju Newcastlea kao velikog europskog kluba.
Spominjali ste Wengera i njegov način,no smetnuli ste s uma činjenicu da je bio limitiran gradnjom novog stadiona,te da je imao vrhunsku ekipu koju je postepeno podmlađivao igrača po igrača,da bi danas imao odličnu mladu momčad.Arsenal je završio stadion,i godinama nije ništa osvojio,i možete se kladiti da će vrlo brzo Wenger duboko zagrabiti u vreću ne bi li neutralizirao kvalitativnu razliku za Liverpoolom,Manchesterom i Chelseaom.Naravno da će i dalje prakticirati sa dovođenjem mladih,neće samo tako baciti najbolji scouting na svijetu,ali njemu je primarno uzeti neki trofej radi mira u kući.
Za razliku od Arsenala,mi smo imali osrednju momčad koju je pri vrhu držalo nekoliko odličnih pojedinaca,a stalnim mijenjanjem trenera još smo si pogoršavali situaciju.
Dalje mogu pričati samo ono što ste već rekli,no definitivno je Ashleyev grijeh što je trebao dati Keeganu odriješene ruke glede dovođenja igrača.pa ne odgovara Wise za igru momčadi,nego trener!Trener je taj koji treba reći "trebam igrača tog i tog profila",vlasnik treba reći "mogu dati toliko i toliko novca za transfer",a ti Wise imaš to odraditi.Barem bi tako trebalo biti,najbukvalnije rečeno.Kod nas tako nije funkcioniralo,i tko bi treba biti kriv za to nego vlasnik?
Bilo kako bilo,ova financijska kriza je Ashleyu poslužila kao dobar izgovor za odustajanje od prodaje.U drugi plan je pala i nerealna cijena koju je "izvisio" potencijalnom kupcu.
Sad nek nam Bog bude na pomoći...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://newcastleutd.blog.hr
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Newcastle off market!   

Nazad na vrh Ići dole

Newcastle off market!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Newcastle United Srbija :: English Premier League :: Newcastle United Football Club-
Skoči na: