Newcastle United Srbija

Forum za sve fanove Newcastle United-a sa Balkana

PrijemPrijem  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Svaštara

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
RIOT

Broj poruka : 4302
Godina : 31
Datum upisa : 12.06.2008

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Čet 6 Feb 2014 - 11:52

Pratio sam juče celu situaciju preko Al Džazire.

Što kaže Srki, nema druge.

"Kada krene dobro, svi sanjaju o novoj tituli, već posle dva-tri vezana poraza organizuju se demonstracije i traži se nečija glava i između nema ničeg: ako ste navijač Njukasla, ili ste na sedmom nebu, zagledani u svetlu budućnost, ili se valjate po podu u bolovima većim od kamena u bubregu, proklinjući dan kada ste rođeni na severu ili zavoleli crno-bele boje"

Marko Prelević
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Srki

Broj poruka : 8642
Godina : 35
Datum upisa : 04.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Čet 6 Feb 2014 - 11:59

Sjajna pesma koja opisuje celokupnu situaciju, na ceo Balkan mislim!

http://www.youtube.com/watch?v=FZZJeMKJV3M

moody

Broj poruka : 1404
Godina : 26
Datum upisa : 06.12.2008

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Čet 6 Feb 2014 - 12:16

znate vi srbi veoma dobro da se borite. Sjecam se kad ste prije koju godinu demolirali beograd i ambasadu. Obijali izloge, obarali semafore. I vama nije prvi put. Ja se ne sjecam da je bio jedan takav protest u BiH. Serem se na mirne proteste, evo u 12h su najavili okupljanje, tako da palim ka gradu, malo kasnim al nema veze.
Nazad na vrh Ići dole
RIOT

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Čet 6 Feb 2014 - 15:13

To je kurac. Ovo su protesti koji pogađaju uzrok problema.

Bravo za Tuzlu i BiH.

"Kada krene dobro, svi sanjaju o novoj tituli, već posle dva-tri vezana poraza organizuju se demonstracije i traži se nečija glava i između nema ničeg: ako ste navijač Njukasla, ili ste na sedmom nebu, zagledani u svetlu budućnost, ili se valjate po podu u bolovima većim od kamena u bubregu, proklinjući dan kada ste rođeni na severu ili zavoleli crno-bele boje"

Marko Prelević
Nazad na vrh Ići dole
Srki

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Čet 6 Feb 2014 - 15:47

Ono 2008 nisu bili nikakvi proresti, samo lomljenje grada uludo!

Samo udarajte po govnima, dokurcilo je na sve strane.

moody

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Čet 6 Feb 2014 - 18:49

RIOT ::

Bravo za Tuzlu i BiH.

posto si stavio frenkijevu pjesmu, da kazem da je to jedan obican lik, koji se voza biciklom kroz grad (iako ima novca za auto) i prvi je na svim protestima i danas sam ga vidio. Ja sam maloprije dosao kuci. Nisam docekao fajronat, i sutra cu ici naravno. Evo javljaju u jos par gradova u BIH je pocelo protestovanje. 12 autobusa na ulazu u grad je sprijeceno da udje i pridruzi se demonstracijama. Novinama ne vjerujte puno, lazu samo tako.
Zgradu vlade kantona smo polupali, iskamenovali, prica se da su dovodjenja policijska pojacanja iz okolnih gradova. Malo me suzavac rasplakao, ali nista strasno. Mnogo vise ljudi nego juce se okupilo. I sutra idem da im jebem mamu.

http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/txtindexhrr.php?teka=www.index.hr/vijesti/clanak/narodna-revolucija-u-bih-na-ulicama-tuzle-sarajeva-zenice-i-bihaca-tisuce-ljudi/726063.aspx
Nazad na vrh Ići dole
RIOT

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Čet 6 Feb 2014 - 18:59

moody ::
RIOT ::

Bravo za Tuzlu i BiH.

posto si stavio frenkijevu pjesmu, da kazem da je to jedan obican lik, koji se voza biciklom kroz grad (iako ima novca za auto) i prvi je na svim protestima i danas sam ga vidio. Ja sam maloprije dosao kuci. Nisam docekao fajronat, i sutra cu ici naravno. Evo javljaju u jos par gradova u BIH je pocelo protestovanje. 12 autobusa na ulazu u grad je sprijeceno da udje i pridruzi se demonstracijama. Novinama ne vjerujte puno, lazu samo tako.
Zgradu vlade kantona smo polupali, iskamenovali, prica se da su dovodjenja policijska pojacanja iz okolnih gradova. Malo me suzavac rasplakao, ali nista strasno. Mnogo vise ljudi nego juce se okupilo. I sutra idem da im jebem mamu.

http://www.bhstring.net/tuzlauslikama/tuzlarije/txtindexhrr.php?teka=www.index.hr/vijesti/clanak/narodna-revolucija-u-bih-na-ulicama-tuzle-sarajeva-zenice-i-bihaca-tisuce-ljudi/726063.aspx

Samo hrabro!

Marko Prelević
Nazad na vrh Ići dole
Srki

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Čet 6 Feb 2014 - 19:17

Ha, ha, polupali vladu! Respect! Pobunu radnika, opljackanih, prevarenih i obespravljenih podrzavam. Govnarija iz vlada samo batine razume!

Poslednji izmenio Srki dana Čet 6 Feb 2014 - 23:20, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
moody

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Čet 6 Feb 2014 - 22:36

policija Zenice najavila strajk i prikljucenje protestantima, te pozivaju i tuzlansku policiju. Ne primaju ni oni ko zna kakvu platu, u istom su sosu kao i obican narod. Siri se pozar iz Tuzle, protesti širom države polako. Nadam se da ce se nesto napraviti u ovoj raspaloj državi. Postoji par snimaka ne fer borbe specijalaca i napanja studenata ispred svojih fakulteta te prskanja suzavaca u oci narodu koji ne pruza otpor. Znam da ih sutra nece biti na vjestima i da ce ih izbrisati sa youtubea tako da ih skidam sve na racunar.

izvinite ako smaram, kontam da podjelim muku sa nekim i prave informacije, jer necete ih dobiti na dnevnicima.
Nazad na vrh Ići dole
Srki

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Čet 6 Feb 2014 - 23:22

Samo ti druze izvestavaj! Vrlo me interesuje. Prisecam se nekih vremena nezgodnih.

Pedja

Broj poruka : 2033
Godina : 33
Datum upisa : 13.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 1:00

I mene zanima.Nastavi da nas obaveštavaš.Volim informacije iz prve ruke.
Nazad na vrh Ići dole
moody

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 11:04

Danas u 1h najavljeno opet okupljanje. Najavljuju i okolne opštine da ce slat autobuse. Fakulteti i škole ne rade. Samo da sprijece raju da izadje. Policajci u civilu hodaju medju masom i hapse maloljetnike, te pale nekakve suzavce. Neformalni vodja Aldin je bio uhapsen 5.2.2014 i svasta se pricalo, da su ga prebili, slomili obje noge. medjutim juce su ga pustili uz pomoc advokata Mirnesa Ajanovica (takodje jedan politicar, koji se jednom i kandidovao za predsjednika, dileja teska, inace i moj komsija sprat ispod, nije ostvarivao zapazene rezultate u politici ali poznat je siroj javnosti). Uglavnom momak je neozlijedjen pusten. Vidjet cemo sta ce danas da bude, spremam se i idem na kafu do grada i cekam 13h. Vrijeme nam je super, sunce sija. Cujemo se vcrs
Nazad na vrh Ići dole
Srki

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 11:14

Gledao sam danas neke snimke, na studiju B se ukljucuje neki lik, novinar iz Tuzle. Bogme ono izgleda kao ratno stanje. Koliko sam ja sa snimka video murije nigde,m zgrada (mislim da je ono Vlada) ostavljena demonstrantima na izvol'te. Ljudima je dogorelo do ispod nokata, nema se vise gde. A nije ni ovde nista bolje ali jebes ga, spavaju ljudi!

moody

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 11:46

to je zgrada vlade "tuzlanskog kantona". I ni u jednom trenutku nije bila na izvolite. Iako je bila prazna policija je nju cuvala cijelo vrijeme. Pod paljbom kamenja i dalje se nisu mrdali. Mozda je pusten snimak kada ih ima veoma malo ispred, to je trenutak kada su protestanti pomjereni i najureni nekih 500 metara od zgrade pa se cini da je nebranjena.

Javljaju da je oko 100 policajaca trazilo pomoc na UKC-u. Ko fol ozlijedjenih. Kakve god vijesti da cujete znajte da vas lažu, pa nije ih toliko ukupno bilo.
Nazad na vrh Ići dole
RIOT

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 12:44

Frenkie:

"Moram biti iskren i reći da sam osjetio sreću i zadovoljstvo kada sam u srijedu vidio svoje komšije na ulici, u onom dimu, kako hrabro staju pred specijalce. Nadam se da će ova iskra prerasti u ozbiljnu vatru. Po meni sve druge opcije su iscrpljene. Pokušalo se pregovorima, molilo se, ali ta đubrad samo zalupi vrata. Nadam se da su osjetili strah kada su čuli da stakla njihovih kancelarija pucaju, i nadam se da ovih dana neće imati mirnog sna!"

http://www.kontrapress.com/clanak.php?rub=Razgovori&url=Nadam-se-da-ce-iskra-iz-Tuzle-prerasti-u-vatru

Marko Prelević
Nazad na vrh Ići dole
Srki

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 16:01

Gori, gori!!! Gledam al dzaziru, zajebani kadrovi. Mozda bude za nauk i ovim mamlazima ovde, da vide sta moze da se desi kad ljudi vise nemaju kuda.

RIOT

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 17:25

Izgleda da ste pobedili, barem zasad.

Svaka čast, Tuzlaci.

Marko Prelević
Nazad na vrh Ići dole
moody

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 18:17

gotovo je, zapaljena zgrada vlade izgorila, zgrada opštine takodjer zapaljena i kamenovana. Gasi se požar polako. Policija se predala i ne pruza nikakav otpor. Danas nisu branili ni jednu zgradu, bili su pozicionirani i spremni ali nisu intervenisali. Prije nekih sat vremena su se predali policija i specijalci.

Evo i par slika. Ovo vlada kantona gori (kazu da je 6 spratova izgorilo)

http://prntscr.com/2qcffw
http://prntscr.com/2qcg0r

evo i moje frajerske slike ispred zgrade vlade

http://prntscr.com/2qcl1o

zgrada opstine
http://prntscr.com/2qch1q

pa i moja djevojka ispred zgrade opstine
http://prntscr.com/2qchhk

trenutak kada je policija pristupila demonstrantima

http://prntscr.com/2qcjyb

izvinite zbog ovih linkova, ovo su moje slike, a sve zvanicne vec mozete naci sirom neta. Samo jedan ozbiljnije povrijedjen demostrant. Sta god da vam kazu nije bilo pljackanja i divljanja po gradu. Samo drzavne zgrade i institucije.
Nazad na vrh Ići dole
moody

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 18:25

http://www.bportal.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=26094%3Ao&catid=40%3Avijesti-bih&Itemid=58

Evo i vijesti kroz vrijeme u Tuzli, otprilike je tacan izvjestaj. Danas su javili da su tuzlaci kupili oko 60 litara sone kiseline, pricao sam sa novinarom i rekao mi je da lazu i izmisljaju ljudi iz MUP-a i da su to objavili korumpirani novinari, isto tako su jutros najavili federalnu policiju sa ovlastima da lupaju sve redom, naravno nista od toga (sve u svrhu da sto vise naroda odvrate od izlaska). Mnogo laži se objavljuje.

Trazli smo da oslobode momke sto su u pritvoru i pusteni su.
Nazad na vrh Ići dole
toon72

Broj poruka : 855
Godina : 45
Datum upisa : 07.01.2014

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 19:18

...vi ste se bar digli a mi ovdje u RH samo gledamo kako se krade, laže...nadam se da će i kod nas jaaaako puknuti...podrška....
Nazad na vrh Ići dole
milan25

Broj poruka : 1327
Godina : 47
Datum upisa : 25.11.2011

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 20:31

Nemojte me pogrešno shvatiti, ja sam prvi za to da se ova bagra od političara povješa na bandere, ali ovo što se radi sada u BiH ne valja ništa. U Sarajevu, na dijelu gdje se nalazi zgrada Kantona Sarajevo, zgrada Predsjedništva BiH i opštine Centar je opšti haos, gore auti, zgrade i sve ostalo što je naša zajednička imovina koju ćemo mi ponovo plaćati da se popravi. Pa braćo draga znate ko vodi politiku i jebe vas u mozak i gdje su im vile i imanja, izvol'te pa popalite njihovu imovinu koju su pokrali od vaših usta a ne ovako. Drago mi kad sam vidio u Mostaru koji je podijeljen grad da su zapalili sjedišta stranki HDZ i SDA koji nas jebu u mozak 20 i kusur godina ali treba i vile političara koji su prije rata bili golje popaliti do temelja a ne treba paliti zgrade opština i onda ne dopustiti vatrogascima da to ugase. Meni se čini da su mlađani huligani bez trunke mozga pušteni da rade šta hoće(uz to pljačkaju prodavnice, butike i ostalo), a da su ljudi koji protestuju sa razlogom ostali u zapećku.
Nazad na vrh Ići dole
Dinko

Broj poruka : 1540
Godina : 32
Datum upisa : 30.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 20:50

To tako uvijek zavrsi. Nece sad neki Fidel Castro doci na celu demonstranata. Opet ti ostane isti sljam da za njega glasas. popaljene zgrade i ostavke nisu nikakva pobjeda. Iste stranke u istom sistemu sa istim profilom ljudi koji ulaze u politiku ostaju i dalje. Apsurdno.
Nazad na vrh Ići dole
moody

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Pet 7 Feb 2014 - 23:28

ispred one zapaljene zgrade vlade u Tuzli je svake sedmice protest i to vec godinama. "sta sad ovi protestuju ispred 'soda so' "- tako smo mi govorili posto je veliki natpis na zgradi "SODA SO". To mi je do fakulteta odma i ne mozes da ne vidis. 20 godina su tu protesti, naravno oni mirni i oni sa transparentima, 20 godina ovaj narod trazi da se izadje i da se nadje rijesenje za njihove probleme. Te pisma te demonstracije, a ovaj narod nije dobio odgovori ni jednom. Sjetite se kad nismo imali maticni broj, koliko je trajalo njihovo guzanje. Na sinocnoj sjednici su rekli da ni pod koju cijenu ne napustaju pozicije. Moras pokazati silom da te neko cuje. Narod je strajkovo gladju ispred parlamenta BiH mjesecima i nikad nisu odgovora dobili. Žene fabrike obuce "aida" iz tuzle su blokirale glavnu ulicu prije 2 godine i sta se desilo nista. I tesko je reci sad tom istom narodu da nastavi da radi kao i do sad, nece narod da trpi, velike pare su ulazu i ulozit ce opet preko nasih ledja.

Kantoni su nas problem. Barem jedan od problema. Imamo 10 kantona, znaci umjesto jednog ministra njih 10, pa 10 zamjenika, 10 sofera, 10 sekretarica i sve tako x10 Zato su i napadane zgrade vlada kantona.

Sila jeste rijesenje, ali zadnje. Narod u napacenoj BiH je probao sve i nije vise mogao trpiti. Tuzlaci su presli granicu sa unistavanjem zgrade opstine sa obzirom da od opstine nisu imali nikakve zahtjeve niti ikakav kontakt sa njima, vec samo sa kantonalnom vlascu. Ali ne mogu ja odvajati govno od govneta sad.

Jbm ti ovo je forum newcastla a ne protesti u BiH, nece me valjda vise ponjet, izvinjavam se, ako bude vijesti kakvih lokalnih javim opet.

I da jos jedna stvar, policija nije stala na stranu protestanata vec su odradili politicki potez i odlozili palice i stitove da bi smanjili tenzije. Svaki policajac i dalje odgovara svome nadjredjenom i izjavili su ispred MUP-a da stoje u stanju pripravnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Srki

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Sub 8 Feb 2014 - 0:02

Nece doci neki Fidel Castro, nije to ni poenta, ali ovo bi morao da bude nauk svakom sledecem govnaru koji dodje, da shvati da nema vise zajebavanja. Ovde je propustena prilika pre 14 godina da se napravi cuveni 6.10. Zato nas opet i prave pavijanima a i ovi pre njih su itd. Nije niko platio svoje greske batinama, oduzimanjem imovine, lustracijom... A firme, instituti, fabrike, banke... Cela onakva drzava propala, pojeo vuk magarca? Nece biti! Zato pozdravljam svaku akciju.

Pedja

Broj poruka : 2033
Godina : 33
Datum upisa : 13.10.2011

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   Sub 8 Feb 2014 - 0:08

Pratio sam vesti,citao na raznim sajtovima o situaciji u Bosni.Video sam jednu tesku situaciju,jedan nezadovoljni narod,sit laznih obecanja,jedno totalno rasulo na ulicama.I u Srbiji je situacija ocajna.Nema posla,nema novca,nema se za putovanja,nema zadovoljnih ljudi.Svi smo frustrirani i nezadovoljni!Lepo je sto ste se digli,sto pokusavate nesto napraviti,nesto promeniti.Svaka cast na hrabrosti,i svako dobro.Moja puna podrska!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Svaštara   

Nazad na vrh Ići dole

Svaštara
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 3 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» Rijeka Tara (gornji tok)
» Tara - Mojkovac
» Brdska trka tara 2012: Nesreća, tragedija i očekivana pobeda!
» Fly Fishing only "Tara - Kolašin"
» FLY FISHING TARA (Plašnica, Mrtvica) - KOLAŠIN (accommodation)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Newcastle United Srbija :: Off topic :: Pričajte o raznim stvarima...-
Skoči na: