Datum upisa : 04.07.2007

PočaljiNaslov: Newcastle - Bournemouth 0:1   Sub 4 Nov 2017 - 10:06

Jade da vidimo da li sam ja srecne ruke Smile

Danas od 16h dolazi na Bornemouth. Razlika iznedju nas i njih je ravno 10 mesta, mi deveti, oni devetnaesti.

Gledao sam nas u poslednje dve utakmice, delujemo zalosni i kilavi i moje licno misljenje je da ovaj igracki sastav ne moze bolje, previse invalida imamo. Ali nakupismo lepo bodova sve takvi kakvi smo. Licno ocekujem slicnu igru kao i do sada i pobedu naravno. Mislim da Benitez nece da razmislja da ne uzima bodove kod kuce i to protiv pacera.

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Sub 4 Nov 2017 - 16:32

Hm, ponistise nam cist gol. Navodno offside Gayla posle odlicne stative Ritchia. Nije bio offside. Pre toga jako lep sut Atzua koji ih danas probija po levoj kako hoce.

Da ne ureknem , Francuz sjajan igrac
To malo sto nam fali je ustvari napadac.
Srki

avatar

Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Sub 4 Nov 2017 - 17:54

E jebem te zivote. Nismo cak ni lose igrali ali napad, napad jebeni napad nas unisti. Fali neki zatezac tipa ruznog Defoa, da opali kad treba. Losa postava dobra taktika, tako mi se cini.

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Sub 4 Nov 2017 - 19:53

Za ovaj poraz je isključivi krivac Rafael Benitez, koji je lošim izmenama kumovao porazu. Prvo je u 68. minutu iz igre izvukao anonimusa Joselua a u igru je poslao omalenog Ayozea Pereza, čime je otupeo ionako tup napada Svraka. Kada se očekivalo da će u poslednjih deset minuta u igru ubaciti Aleksandra Mitrovića, koji je danas nekim čudom bio na klupi za rezerve, Benitez u igru ubacuje Jacoba Murphya (koji ne zna ni da trči), umesto najboljeg igrača na terenu Atsua.

Ne možeš na 0-0 protiv fizički najjače odbrane u ligi zadnjih 25 minuta da igraš sa Perezom i Gayleom, zar ne? Smatram da je Mitrović kakav god da je trebao danas da dobije šansu ispred Joselua.

Usotalom, u kom zakonu piše da se Rafael Benitez ne sme kritikovati zbog loših odluka?

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Sub 4 Nov 2017 - 22:42

Nisam gledao utakmicu ali sam pretpostavio da bi se ovakvo nešto moglo desiti. Sreća ne može da nas prati vječno a ako je protiv C.Palace-a bila sa nama u zadnje dvije utakmice nam je svakako okrenula leđa. Što zbog manjka sreće što zbog pogrešnih izmjena, pogrešnih početnih 11 i pogrešnih fudbalera koje je između ostalog i Rafa doveo u naš klub izgubili smo danas a za pretpostaviti je da ćemo često gubiti i u budućnosti. Jer debeli se nije naročito isprsio sa novčanicama ali očigledno je da je i ono malo što je dao pogrešno potrošeno. Stvarno me nervira tvrdoglavo forsiranje nesposobnog Joselua i još nekih koji su za Championship ok ali u ovoj ligi nemaju šta da traže.
Savic

avatar

Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Sub 4 Nov 2017 - 23:03

Davno sam rekao da ću biti poslednji čovek koji će tražiti smenu Rafaela Beniteza, ali ću isto tako biti prvi koji će reći gde Benitez greši.

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Sub 4 Nov 2017 - 23:06

Kako je tako je. Ja sam samo mali dio utakmice odgledao i to onaj kad nam ponistise cist gol. To je Rafa, taj jedan gol bi bio nasa pobjeda da je priznat. Kod njega je sve na neko guranje, a sad mu je doduse i ekipa kilava pa i ne moze drugacije. Ne spada on u najbolje na svijetu ali i dalje je za nas jedina slamka spasa. Nadamo se boljem i zaboravimo ovaj poraz sto prije.
Djuka

avatar

Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Sub 4 Nov 2017 - 23:51

I dalje ne mogu da prezalim ponisten gol.Nismo mi Siti pa da teramo do prvog sledeceg pogotka,to su za nas krucijalne stvari.Iznenadio me pozitivno Rafa postavkom igre,morali smo da im umuvamo barem jedan u prvom,eh da su nam najbolji igraci neka druga pozicija osim krila,jednostavnonRici i Atsu nemaju s kim da igraju napred...losiji smo bili u drugom,umorili smo se,tanka klupa,Marfi i Joselu mrtva trka ko je veci promasaj.Alarmantno neefikasni,a nije data sansa reprezentativcu zemlje koja je direktno na SP. i sutra ce opet ludak da izgori i jovo nanovo
Djuka

avatar

Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Sub 4 Nov 2017 - 23:57

Ne radi se ovde o jednoj utakmici,radi se o ponovnom lutanju za tandem u napadu,a Rafa je tu vec tri prelazna roka i ipak je pozamasna sumaulozena i da se ne zna ko pocinje sledecu utakmicu,tj. ko bi trebalo.A tek nas cekaji "oni" timovi...
Dinko

avatar

Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Ned 5 Nov 2017 - 7:23

Ja sam naprotiv ubijedjen da otkidamo koji bod "onim" timovima. Uvijek smo bili takvi, naopaki Smile
milan25

avatar

Godina : 48

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Ned 5 Nov 2017 - 10:11

Ljudi Paul Merson je kriv za sve! Zadnje dvije je predvidio da ćemo dobiti sa 2:1 i vidite šta nam se dešava. Dok je predviđao da ćemo gubiti dobro nam je išlo. Paul Mersone predviđaj nam poraze! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Srki

avatar

Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Ned 5 Nov 2017 - 11:38

Opet kazem, ono sto sam video a tice se postavke igre, setanja lopte i sve sto biu trener morao da uradi - to je sve bilo na mestu. Muka je nesposoban sastav, kilav&jadan koji ocigledno tesko lomi kad ne ide. I mislim da taj jedan gol jeste sjebao stvar, ne mislim da bi bilo 1:0 i zdravo jer bi B'mouth morao da napadne, da krene makar po bod sto bi ih otvorilo pa bi ovi nassi kilavci umuljali jos nesto.
A jebi ga, takav je zivot. Radimo sa kim i sa cim imamo. Posle nekoliko dobrih rezultata smo se zaneli pa zaboravili da nam je opstanak pitanje broj 1.
Ali stoji da se u januaru mora dovesti neko fudbalski sposoban jer ovaj skup invalida tesko da moze jace od ovoga.
Elem nadam se da ih je Signor Benitez vec izveo na trening. Jebem li vam i oca i majku!

Srki

avatar

Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Ned 5 Nov 2017 - 11:41

Rafa:

"I will not talk about the decisions because I am not very happy with the decisions. I think we lost, that's it, and we'll have to analyse.

"In football, you have to play well, create chances and take them and don't make mistakes, and we didn't do that. We didn't do what we had to do on a lot of occasions and our mistakes, in the end we paid for that.

"I was really happy before the game, disappointed after the game, I know that it is still too early, but we have to keep working the same way as we did before.

"From September 1, I was worried and what I did was to work harder, and that is what I will do now.

"We are where we are and this is further proof that we have to keep working hard and stay compact together or we will have problems in this kind of game.

"We have created chances in every game, then we have to score, that's it, it's not just to create, after you have to take your chances.

"We have to keep going, we know we are Newcastle, a good team that has been promoted, and we were doing really well, so we have to go back to our principles."

Dinko

avatar

Godina : 32

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Ned 5 Nov 2017 - 11:54

Ivica Osim i Goran Bregovic nisu Rafi ni do koljenja. Samo on uspije reci 20 recenica koje su mogle stati u jednu. Ova pomenuta dvojica bi mogli razvuci to na maximalno 10 ali Rafa je tu vrh.

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Ned 5 Nov 2017 - 17:38

Ja sam svoj kredit otvaranja tema ispucao još u prvom kolu kad su nas Pevci dobili na našem SJP-u.

Savic

avatar

Godina : 41

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Ned 5 Nov 2017 - 20:28

Mnogo negativnog je bilo na ovoj utakmici, međutim, ja ću krenuti od pozitivnog. Benitez je po prvi put ove sezone krenuo sa formacijom 4-4-2, gde su napadački dvojac činili Joselu i Gayle. Meni lično je drago da makar na St James' Park-u vidim da se igra sa dva napadača. U svakom slučaju, u prvih dvadeset minuta igre izgledali smo mnogo opasniji po protivnički gol nego kad igramo u formaciji 4-2-3-1, gde je sam u špicu napada Joselu a iza njega Perez. Baš u tom periodu igre smo stvorili nekoliko odličnih prilika, pogodili stativu i postigli gol koji je potpuno neopravdano poništen. Pozanjući Benitezovu filozofiju, mislim da je ovo poslednji put da je počeo meč u formaciji 4-4-2.

Krećem sa negativnim stvarima. Levi bek nam je Manquillo, koji se služi desnom nogom, dok mu je leva samo za ukras. Brz je i ništa više. Dummett je za njega igračina. Manquillo takođe previše petlja sa loptom. Pred kraj meča mu je Ritchie dobrano očitao bukvicu zbog neshvatljivih poteza i odluka.

Jonjo Shelvey kad ima dan on je kandidat da se nađe na spisku reprezentacije Engleske. Problem je što je njemu dan na svakoj petoj utakmici i što prečesto bude suspendovan zbog njegovih gluposti. Momak iz Romforda je juče dobio žuti karton ne zbog starta, već zbog aplaudiranja sudiji jer je sudija dosudio prekršaj koji je on napravio. Nedopustivo. Ako se sećate, Shelveya je Benitez doveo u Liverpool kako bi bio naslednik Stevenu Gerrardu, ali njegova kurcobolja na terenu ga je u tome sprečila. Juče Trešnje imaju kontru 3 na 3 a Shelvey kaska nazad. Takođe, nervira me njegova brzopletost. U svakoj situaciji što pre želi da pošalje dugu loptu napred i šutira iz svih mogućih situacija iz prve i to iz sve snage, umesto da primi loptu pa nekad da pokuša felš udarcem. Iz ove perspektive dvojac veznjaka na centru igrališta bi mi činili Merino - Hayden.

Joselu. Lik je potpuno nespreman na način igre u Premier League, ali nije on kriv za to. Njegova cena je bila 5 miliona funti. Realno ne vredi ni dva. Njegovo kretanje je zabrinjavajuće loše. Dečko ne zna da doda deset metara do sebe. Postigao je dva gola u dosadašnjem delu šampionata ali oba gola su bila više plod sreće nego plod njegovog znanja.

Juče se crtalo i otvaralo da Mitrović uđe dvadesetak minuta pre kraja meča, da malo razgrne jednu od fizički najjačih odbrana u ligi, ali Benitez je imao druge planove. Uveo je malog smrada Ayozea Pereza, koji je perolaka kategorija. U dva navrata je upravo on izgubio loptu na sredini terena. U prošlom kolu protiv Burnleya je upravo on izgubio loptu na svojoj polovini i iz tog napada je Burnley i postigao svoj odlučujući gol. Ulaskom Pereza, ponovo se prešlo na formaciju sa jednim špicem i videlo se da Benitez nažalost želi samo bod iz ovog meča.

Kad sam video da je u 83. minutu pri rezultatu 0-0 Benitez iz igre izvukao ponajboljeg igrača na terenu Atsuua a uveo Jacoba Murphya, muka me je spopala. Taj Murphy umesto da donese prevagu na našu stranu, on kad uđe u igru kao da imamo igrača manje. Murphy ne može svog čuvara da pretrči. Mislim da je Jacob Murphy novi Cabella ili Thauvin.

Dwight Gayle je juče solidno odigrao ali neće ga gol. Prošlogodišnji prvi strelac Championshipa Chris Wood je ove sezone za Burnley postigao tri gola, dok je treći strelac Championshipa Glenn Murray postigao četiri gola, dok se naš Dwight Gayle, koji je prošle godine bio drugi strelac Championshipa ove godine nije upisao u strelce.

Još sam nešto primetio. Ekipa kao da nije dovoljno spremna. U poslednjih petnaestak minuta igrači se jedva kreću po terenu i baš u tim momentima protivnik počinje da preuzima inicijativu i da nas pritiska. Prošlo kolo smo primili gol u 75. minutu igre. Pre dva kola Crystal Palace je imao onu kolosalnu priliku pred kraj meča, pa je Merino zapečatio sudbinu Orlova u 87. minutu utakmice. Juče smo gol prilimi u 92. minutu, ali su Trešnje mogle da ga zabodu i preko Wilsona i preko Pugha i preko Defoea. To se sve dešavalo petnaestak minuta pre kraja meča. Southampton je izjednačio rezultat na 2-2 u 75. minutu igre. Sve me ovo čudi, jer znamo da Benitez uvek dobro fizički pripremi svoje ekipe.

Bilo je juče i pozitivnih momenata. Ritchie borben, Atsu prodoran, Yedlin prodoran (ali ne zna da centrira), Elliot solidan (ali nikako da namesti nogu prilikom ispucavanja povratnih lopti ka njemu). Lejeune iako deluje malčice spor, dobro čita igru i dobro se postavlja. Lascelles u prvom delu kapitenski i stavljam ruku u vatru da je on bio na terenu, Cook ne bi postigao gol glavom u 92. minutu igre.

Toliko. Izvinjavam se zbog podužeg teksta.

Djuka

avatar

Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Pon 6 Nov 2017 - 8:58

Odlicna analiza,Savicu,s tim sto se poslednja dva pasusa mogu prekopirati na dosadasnji deo sezone.
Mankiljo,Marfi,Joselu su isforsirani.Npr.Gamez je odigrao jednu utakmicu i to izvanredno,a onda ni minut.
Perez vise steti no sto koristi,u ligi gde se lako prelazi iz odbrane u napad,gde u uigranoj ekipi je i zadnji vezni plejmejker,njegovo bacanje i kezenje i zadrzavanje lopte su uvek prilika,ali za protivnika. On je igrac za poslednji pola sata i to kada igramo na kontre. Rafa ima dosta nelogicnosti,npr Diame odjednom u timu,pa zakovan za klupu ili Atsuova izmena..
Djuka

avatar

Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Pon 6 Nov 2017 - 9:01

Takodje tandem Joselu-Gejl nije odigrao,a kamoli uspesno, jednu celu utakmicu i onda mu pocinju kod kuce...
m.c.t.

avatar

Broj poruka : 2084
Localisation : Nova Pazova
Datum upisa : 07.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Newcastle - Bournemouth 0:1   Uto 7 Nov 2017 - 14:01

Čitajući izjave Rafe kao da čitam nešto tipa... "zelena boja je zelena, svi znamo da je zelena, ona nije naprimer žuta ili crvena, nego zelena, i mi smo svesni da je to zelena, možda će jednog dana postati plava ali sad nije, nego je sad ona zelena...." x20 što kaže Dinko. To su oni šablonski odgovori za novinare, vređaju inteligenciju.

Ako Rafa već hoće da igra dvojicu u napadu logičnije mu je da to bude Mitrović koji može svojom snagom da odvuče 2, pa čak i 3 igrača iz odbrane i da prosledi loptu prvom slobodnom igraču. Mitar je dobio poslednju šansu na onoj utakmici kad je laktom opalio onog igrača i opet popio suspenziju. Tu je ugasio kod Rafe i sa svakim pravom mora već jednom da nauči lekciju. Da li smo kupili fudbalera ili kafanskog boksera. Čak da više nikad ne dobije Mitar šansu u Newcastle-u razumeo bih to. Ali opet bih voleo da dobije tu šansu, i da ta šansa bude kad se igra sa 2 napadača. On usamljen/izolovan je isto kao da stavi mene u napad (a i jeftiniji sam). Za Mitrovića su timovi kao npr Porto, Anderlecht, PSV, Olympiacos... gde oni u svojim ligama napadaju i dominantni su skoro 90 minuta. Ovaj stil igre nikad neće proći i svaki napadač bi se namučio. Odbrana nam nije loša, ne primamo mi golove, ali gledljivost naše igre je nula.

Sad pauza pa Manchester United. 0-2 gola u najavi.