Newcastle United Srbija

Forum za sve fanove Newcastle United-a sa Balkana

PrijemPrijem  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

Delite | 

Istorijski osvrt:)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Srki

Broj poruka : 8576
Godina : 35
Datum upisa : 04.07.2007

PočaljiNaslov: Istorijski osvrt:)   Čet 6 Dec 2007 - 12:31

Evo nekog teksta o Alanu Šireru, koji je izašao (valjda) 1998., uoči svetskog prvenstva, u časopisu StarS. Znači časopis je toliko dobar da nema ni podatka na nejemu o tome koja je godina, koji dan... Uglavnom broj je 11, cema 10din!
U ovom broju su bili predstavljeni: Alan Širer, Predrag Mijatović, Robi Fauler, Gabriel Batistuta, Matijas Zamer, Piter Šmajhel. A ima i veliki poster Ronalda (još igrao u Interu:)

Uglavnom evo teksta, mada i nije nešto ali nema veze. Prekucao sam ga doslovce tako da ako ima nekih grešaka, nije do mene!

ALAN ŠIRER
mašina za golove

Malo je danas u Evropi pravih, rasnih centarforova i golgetera. Verovatno su zbog toga i najskuplji. Jedan od retkih je Alan Širer, vođa navale Njikasla i engleske reprezentacije. Pravi je izdanak engleske škole: visoko skačei odlično šutira obema nogama. Dovoljan mu je i delić nepažnje protivnočke odbrane, pa da zatrese mrežu. Kao dečak bio je neobično miran i lepo vaspitan. Ali i nezainteresovan za školu! Učionica mu je bila dosadna, stadion, lopta i fudbal su njegova velika ljubav. Već sa 12 godina postao je član pionira Vonder Boj kluba i u svoju sobu uneo džinovski poster svog idola – Kevina Kigena. Ali, već sa 13 prelazi u Volsden Bojs klub iz predgrađa Njukasla, i u prvoj sezoni postiže čak 50 golova. U tom klubu ponikli su i Brajan Robson, Piter Birdsli, i Stiv Brus. Dve godine kasnije postao je kadet velikog Njukasl Junajteda, kluba svojih dečačkoh snova. Ipak, kao prvotimac debitovao je u Sautemptonu, u koji je u međuvremenu prešao i to sa 17 godina!
Zaigrao je protiv Čelzija 26. marta 1988. i odmah postigao gol, a tri dana kasnijem protiv tobdžija iz Arsenala, tri puta je zatresao mrežu. Širer je najmlađi igrač u istoriji engleskog fudbala koji je postigao het-trik. Međutim, u sezonama koje slede nije se golgeterski proslavio, za šta postoji i logično objašnjenje. Trener Sautemptona Bren Fut prekomandovao ga je u sredinu terena! Ipak, izborio se za mesto u reprezentaciji i u februaru 1992.na čuvenom Vembliju debitovao je i postigao gol Francuzima. Ali, ubrzo je za navijače Sautemptona usledio šok: na poziv Keni Dalgliša , menadžera Blaekburna, Širer oblači crno-beli (mislim da je trebalo da piše plavo-beli – prim. Srkija) dres ovog kluba, za tri ipo miliona funti.
- Nikada nisam sreo ovakvog strelca. on je genije u svakom smilsu reči. Bio bih beskrajno ponosan da imam takvog sina - izjavio je Dalgliš.
Kako su godine prolazile, Širer je postajao sve poznatiji i popularniji golgeter. U sezoni 1993/94 postiže 31 pogodak, 1994/95 – 34. Te godine Blekburn postaje prvak Engleske, a Širer najbolji igrač na Ostrvu. Pravu afirmaciju i slavu stekao je u dresu Blekburna, ali nije mogao da odoli ponudi Njukasla. Ova stra engleska luka, uvek umagli, sa ukotvljnenim sivim brodovima , rodno mesto neneadmašnog strelca – privlačila ga je svom snagom. Vratio se u leto 1996, i već prve sezone, sa najdražim klubom, osvojio šampionski pehar (teška budalaština, nikad nije bio šampion sa Njukaslom – opet prim. Srkija). Ove jeseni, Širer se posle nažalost brojnih povreda i nekoliko operacija vratio na teren i cela Engleska sa nestrpljennjem očekuje da proradi mašina za golove.

LIČNA KARTA:
Ime i prezime: Alan Širer
Datum i mesto rođenja: Njukasl
Visina i težina: 182cm i 73kg
Mesto u timu: centarfor
Klubovi: Volsend Bojs klub, Sautempton, Blekburn Rovers, Nuis Njukasl

P.S.
Imam sačuvano dosta članaka o Newcastle Unitedu, jedno vreme sam skupljao kao kreten. Ako ste zainterseovani da bacim još nešto ovako - kažite. Da napravimo osvrt na prošla vremena
A ja kad budem pri vremenu bacaću na forum. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Admin-Roby
Admin

Broj poruka : 4520
Godina : 26
Datum upisa : 03.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Istorijski osvrt:)   Čet 6 Dec 2007 - 14:59

salji jos !!! Very Happy

Srki

PočaljiNaslov: Noćni provod   Čet 6 Dec 2007 - 19:45

Ovo je svojevremeno objavljeno u Žurnalu, u okviru teksta o Meklinu, tadašnjem veznjaku Njukasla koga je murija nagazila pijanog na mostu preko Tajne pa on krenuo da ih napušava pa je završio u prdekani... Ne bitno je to, ovo mi je zanimljiviji deo zbog Bobbyjeve izjave.
Evo tekstića:

Noćni provod
Silvan Distan i Olivije Bernar, fudbaleri Njukasla takođe su imali noćni izlet začinjen velikom količinom alkohola.
Posle najnovijeg ispada i opijanja pulena, menadžer Bobi Robson bio je ljut kao ris.
- Za sportiste je kombinacija viskija i vodke ubitačna. kada sam ih video na treningu sve mi je bilo jasno. Moraću da zavedem red u što skorije vreme ili nam se kao klubu loše piše – rekao je Robson.

P.S. Whiskey+Vodka=...
Hehehe, carevi!!!!!!!!! drunken
Nazad na vrh Ići dole
Admin-Roby
Admin

Broj poruka : 4520
Godina : 26
Datum upisa : 03.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Istorijski osvrt:)   Čet 6 Dec 2007 - 21:03

kakvi supci !!!

Miki

Broj poruka : 321
Datum upisa : 05.07.2007

PočaljiNaslov: Re: Istorijski osvrt:)   Čet 6 Dec 2007 - 23:27

Whiskey+Vodka Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Srki

PočaljiNaslov: Re: Istorijski osvrt:)   Pet 7 Dec 2007 - 15:52

I Bobbyjeva izjava "Za sportiste je kombinacija viskija i vodke ubitačna". Kao - da ste pili whiskey i pivo onda ok, ali whiskey i vodka... Pa to je vec bezobrazluk.
Ja sam, kad sam 1. put ciato to, umro od smeha. Kakva recenica!!!!!! CAR!
A i ovi sto su se ozdrali k'o dupeta, bole njih....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Istorijski osvrt:)   

Nazad na vrh Ići dole

Istorijski osvrt:)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Newcastle United Srbija :: English Premier League :: Newcastle United Football Club-
Skoči na: